Resolution Nr. 9 (More of Same)

Edward: Stejně jako všichni další mí známí jsem si i já dal tento rok jednoduché předsevzetí míň utrácet. Tohle bude rok, který nás naučí pořádně se rozmyslet, než si koupíme nějakou blbost, bez které bychom se klidně obešli. Předpokládám, že si z bank vybereme peníze (nebo aspoň to co zbylo) a strčíme je zpátky do matrací, tak jak to dělali naši prarodiče. Taky si budeme muset zvykat chodit pěšky a jezdit na kole a celkově zacházet se svými penězi opatrněji.

Ono už je taky nejvyšší čas. Nejen že se z nás za posledních pár desetiletí stali pěkní rozmazlenci, ale úplně se vytratilo povědomí o tom co je opravdu důležité. Většina z nás si různých malých radostí vůbec neváží, prostě je bereme jako samozřejmost. Každodenní starosti a shon nás pohlcují natolik, že zapomínáme se občas zastavit a zjistit, kolik krásy nás vlastně obklopuje.

Já to vidím tak, že v dohledné době dostaneme pěkně přes držku. Mnozí z nás budou v následujících měsících přehodnocovat co je pro ně opravdu podstatné a osekávat rodinné rozpočty. Pozitivní nicméně je, že těžké časy, kterým se nevyhneme, sebou přinesou potřebu naučit se přežít. I když upřímně řečeno, já bych se těm těžkým časům radši vyhnul, nezdá se, že by to měla být bůhvíjaká zábava.

Bunny: Když jsem teď zjistil, že zahrady lze využívat jako venkovní tělocvičny, plánuju, že v ní budu pravidelně posilovat. A když říkám pravidelně, myslím tím často. V posledních letech jsem na tom s fyzičkou čím dál hůř a taky je načase abych něco podnikl se svou nadváhou.

Nikdy jsem moc rád necvičil. Namísto toho, abych prostě vyrazil do posilovny a nabral kondici, jsem si vždycky radši našel nějakou výmluvu proč tam nejít. Buď byla posilovna moc daleko, nebo tam bylo moc lidí, nebo tam se mnou neměl kdo jít, případně jsem měl pocit, že by toho času šlo využít efektivněji. Snažím se najít i jiné způsoby jak se dát dokupy, ale těch možností už mi moc nezbývá.

To jsem zvědavý co si pomyslí moji sousedé, až mě uvidí poskakovat nebo dělat kliky mezi záhonky. Pravda ale je, že mně je úplně ukradené co na to budou říkat, hlavně ať si své názory nechají pro sebe.

Navíc si nedělám moc velké naděje. Stejně jako většina mých spoluobčanů nevynikám schopností dotahovat věci do konce a to se týká i věcí, které mám na papírku s úkoly klidně už několik let. Je možné, že zrovna letos se to všechno zlomí? Moc tomu nevěřím.

0 comments on “Resolution Nr. 9 (More of Same)Add yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *