Bee’s Knees Free-For-All Tuesdays

Bee’s Knees Free-For-All

aneb hodiny pro nenapravitelné lenochy s občasnými návaly iluzí o své napravitelnosti

Onehdá mě při pohledu na seznamy bývalých studentů napadlo několik podnětných myšlenek. Zaprvé mi přišlo líto, že většinu z nich už nevídám (fáze lítosti). Zadruhé, že jsem si to nejspíš zapřičinil sám (fáze sebeproklínání). Zatřetí, že není vyloučeno, že některým z nich kontakt s angličtinou chybí, ale vinou různých okolností holt nemůžou chodit do běžných hodin (fáze hlubokých iluzí). Začtvrté, jestli mám v ledničce ještě nějaké pivo (fáze návratu do reality).

A jelikož mám letos v úterý nevyužitou učebnu, spouštím malý experiment. Zhruba jednou za měsíc – vždy v úterý – zkusím uspořádat jednorázovou dvouhodinovku pro: a) ty, kteří do běžných hodin nechodí proto, že by se nestíhali připravovat a nestíhali by chodit každý týden; b) nové zájemce, kteří nechtějí kupovat zajíce v pytli a než se do kursu přihlásí, chtějí vědět, jak to v něm chodí.

Čím se Free-For-All liší od běžného kursu?

V prvé řadě tím, že se na ně nemusíte nijak připravovat – každá hodina je jeden ucelený útvar, na který se nijak nenavazuje.

Oprava: v prvé řadě tím, že na ně vůbec nemusíte chodit -přihlásíte se pouze v případě, že budete mít daný týden relativní volno a ryzí chuť se na jedno odpoledne zapojit.

Během jedné 90-minutovky si vyslechnete různé povídání v angličtině, připomenetepostupně se odplavující gramatická pravidla a sami si během různých dialogůprocvičíte vlastní angličtinu.

Po hodině vám přijde email s probraným textem, odkaz na interaktivní test a případně nahrávka podstatných pasáží hodiny.

Pokud myslíte, že byste o podobné hodiny mohli mít zájem, pošlete prosté OK, v případě potřeby doprovozené vtipnou poznámkou ve stylu “Why oh why am I doing this?”, na tento email.

Not to worry, k ničemu se tím nezavazujete. Zhruba jednou za měsíc Vám přijde zpráva s odkazem na organizační stránku, kde je možné se přihlásit na následující hodinu. Mail buď jednoduše ignorujete, nebo – pokud vás popadne touha vidět bývalé spolužáky / chátrajícího kantora, zkusit si jak na tom s angličtinou aktuálně jste, případně si ji zase o něco vylepšit – na odkaz kliknete a přihlásíte se.

Nahlásí-li se vás takto aspoň osm, pošlu den předem potvrzení o konání, v úterý se setkáme, hodinu a půl se navzájem budeme všemožně obohacovat, a svět bude zase o cosi krásnější.

DALŠÍ INFO 
– první hodiny se budou konat 5. listopadu
– méně pokročilí 16-17.30, hujeři 17.40-19.10, občas naopak
– cena za jednu session 150,-

Pokud projevíte zájem, uděláte mi radost. Sobě asi v konečném důsledku ne, ale o to přece nejde.

Milan

0 comments on “Bee’s Knees Free-For-All TuesdaysAdd yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *