F.A.Q.

Vyjdou v dohledné době nějaké další knihy?

Problém s vydáváním knih je prostý: finance. Každá kniha, která vyjde na papíře, je z mého pohledu prodělečný podnik. (Nejoptimističtější scénář říká, že se mi jednoho dne vrátí náklady na tisk.) S tím počítám a nestěžuju si. Znamená to nicméně, že pokud chci vydat knihu, musím na to nejdřív vydělat, což chvilku trvá. Po každé knize pak začínám znovu od nuly. Nebýt toho, že moje rodina tento donkichotský modus operandi zatím snáší s překvapivě stoickým klidem, mohl bych na jakékoli publikování (případně na rodinu) zapomenout.

Jak můžeme pomoct?

Už pomáháte. Money be damned, vědomí, že existuje pár stovek lidí, kteří se na studium jazyka – a potažmo na sebevzdělávání jako takové – dívají stejně jako já, mně ke štěstí úplně stačí.

Kdyby něco v dohledné době vyšlo, co by to bylo?

Rád bych dojel celou sérii Book of Stories, která by nakonec měla čítat nějakých osm až deset knih, s postupně dolaďovaným typem obsahu. Matematiku jsem si nastavil tak, že ve chvíli, kdy prodám 300. kus aktuální Book of Stories, půjde do tisku ten následující.

Vedle toho bych rád vydal na papíře Book of English Vol. 2 Grammar, včetně sekce Notebook s gramatickými poznámkami, která dosud není nikde k dispozici. Ti z vás, kteří si BoE2 pořídili jako ebook, by paperback dostali za výrobní cenu.

V neposlední řadě bych rád na papír dostal GroundWork, tedy učebnici pro méně pokročilé studenty, doplněnou o všemožné testy. Zde platí totéž co výše.

Jsou BoE Vol. 1 a Book of Stories k dispozici jako ebooks?

Nikoli. A nepředpokládám, že v dohledné době budou. Je možné, že BoE1 roztříštím na prvočinitele a ty postupně vydám ve formátech pro tablety, ale jedině tehdy, pokud bude existovat poptávka.

Chystá se něco pro velmi pokročilé studenty?

Chystá a nechystá. Něco v tomto duchu mám v plánu už dlouho a po letech opakovaného sepisování základní gramatiky mě to láká víc než kdykoli předtím. Ale je to same old story—spousta práce s nejistým publikem.

Co dalšího se rýsuje?

Pokud vše půjde podle plánu – jakože nepůjde, ani zdaleka – mohla by v průběhu příštího roku vyjít skvělá aplikace pro Android. Ta by vám umožnila spouštět si překladové testy na svých mobilních telefonech a dlouhodobě systematicky odstraňovat nedostatky ve své angličtině (a to je jenom špička ledovce v tom co aplikace bude nabízet). Keep your fingers crossed.

0 comments on “F.A.Q.Add yours →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *